O mně

Jmenuji se Radovan Bartek,

specializuji se na fotografie s filmovým vzhledem náročným na postprodukci. Stejným způsobem přistupuji i k portrétní fotografií. Soustředím se na emocemi nabité snímky, které zachycují nejen podobu, ale i samu podstatu člověka. Svým klientům tak dopřávám vyniknout ve vizuálním šumu současnosti.

Můj příběh
———-

Od malička jsem měl energie na rozdávání, a tak jsem postupem času zjistil, že mě monotónní rytmus klasického zaměstnání ubíjí.

Potřeboval jsem něco, co uspokojí mou kreativitu a posedlost prací. Něco náročného. Potřeboval jsem výzvu.

S vervou jsem se vrhal do řady aktivit od 3D modelování až po video. Očekával jsem, že už to tentokrát bude ono, ale nic mě nepohltilo. Až jsem jednoho dne narazil na fotografie, které vypadaly jinak než ty běžné, kterým nikdo nevěnuje víc než desetinu vteřiny. Vypadaly, jako by někdo právě zastavil výpravný hollywoodský film. Ten styl, atmosféra, líčení, kostýmy. A hlavně ty barvy! Zůstal jsem v úžasu. Ten propastný rozdíl mě uchvátil. Ucítil jsem lehké mrazení a v ten okamžik jsem měl jasno. Přesně takové musím dělat.

Sebral jsem odvahu, dal sbohem starému zaměstnání a odešel se učit k těm nejlepším. Své dovednosti jsem vybrousil pod mistrovským vedením Stanislava Petery a Lukáše Kouta.

V současné době se věnuji mimo svých projektů retuším na zakázku, reklamní tvorbě a vyučuji fotografickou postprodukci pod hlavičkou Light Garden Academy.